Bílá velryba

Slunovrat, Michal Hrůza a Kapela Hrůzy 

Filharmonie Hradec Králové, 18. 1. 2016 

"Letošní představení Slunovratu a kapely Michala Hrůzy nese název Bílá velryba. Proč jsme zvolili tento název a proč Michal Hrůza? Naše předchozí koncerty byly z převážné části za doprovodu folkových skupin, cimbálovky a vážné hudby. Většina mladých umělců Slunovratu dospěla a jako jiné teenagery je přitahuje současná popová scéna. Michal Hrůza vyšel naší nabídce vstříc a vznikla tak spolupráce, která má dnes večer premiéru.

Pojďme se společně s našimi dětmi ze Slunovratu a Michalem Hrůzou vydat na nelehkou cestu za Bílou velrybou. Překonejme alespoň na chvíli strach, předsudky a nedůvěru. Naše děti znají směr. K tomu, abychom porozuměli jejich kompasu, je potřeba se ztišit a naslouchat.

Tam, někde v dálce, je Bílá velryba. O čem by měl být náš život, když ne o jejím hledání?"

Blanka Vávrová, leden 2016.   


"Bílá velryba - to je sen, ideál, mnohdy i iluze, za kterou se snažíme jít celý život. Někdy na ni zapomínáme, ale je přítomná v každém z nás - někdy více, někdy méně, záleží na tom, ve které životní fázi se nacházíme. Bílá velryba je to, co v nás probouzí naději, že ještě stále existuje blízkost, sdílení, láska. Pomáhá nám vracet se ke svým břehům, domovu, k dětství a čistotě. Bílá velryba je zázrak, o který je třeba pečovat, jinak zmizí v nenávratnu."

Blanka Vávrová, leden 2016.