Broučci

Slunovrat, orchestr Filharmonie Hradec Králové

Filharmonie Hradec Králové, 30. 11. 2009

Dnešní vystoupení je pokračováním tradice zahájené loňským vystoupením Slunovratu a cimbálové muziky Hradišťan, po kterém jsme dostali od diváků mnoho krásných ohlasů. Jedna z reakcí je i příhodným úvodem k dnešnímu večeru:

S manželem a našimi pětiletými dětmi jsme viděli krásné představení. Nebylo jednoduché udržet se a netleskat v  průběhu vystoupení. Obdivovali jsme soulad Slunovratu a Hradišťanu, soustředění dětí a bezprostřednost, s jakou  vystupovaly před plným sálem. Byl to první "dospělácký" koncert, který navštívily naše děti. Nedovedu si představit vhodnější příležitost. Hezká hudba, účinkování dětí, benefiční akce - podle jejich otázek a komentářů je toto všechno zaujalo. ..."

Z programu k vystoupení.


"Hudební mistrovství filharmoniků se dnes večer na jevišti potká s nadšením a odvahou mladých herců z divadelního souboru Slunovrat. Oba soubory spojuje nejen krásná hudba, ale i zaujetí a radost, které vkládají do svých vystoupení. Dnešní večer bude jejich premiérovým jevištním setkáním. Divadelně taneční prvek v podání dětí se při něm spojí s hudebním prvkem předneseným orchestrem hradecké Filharmonie."

Z programu k vystoupení.